top of page
נראה אותך בקן.png
תמונת רקע מידע קן.png

קן אשדודרום

ימי פעילות:

רק רגע...

תמונה סוף פרטי קן.png

הנוער העובד והלומד

התחלה
3099aff4115ee20f43e3cdad04f59c48.png

ברק בן אבינועם 10- בתוך מקיף ח'

0524552977

גל אורבך

4202090instagramlogosocialsocialmedia-11

הורים יקרים,

אנחנו פותחים יחד את שנת הפעילות תשפ"ג, לאחר קיץ מלא בפעילות תנועתית!

הפעילות בתנועה תיתן לילדיכם הזדמנות לצאת מהמסך, לקחת חלק בפעילות ערכית וחברתית, לפתח כישורים ומיומנויות, להיות חלק מקבוצה ולחוות חוויות של פעם בחיים!

פעילות התנועה מתבצעת בהתאם להנחיות מנהל חברה ונוער  במשרד החינוך.

אנחנו מזמינים אתכם לשתף אותנו בכל בקשה או רעיון, כדי שהפעילות תיתן מענה מיטבי לצרכים של ילדיכם ושל כל קהילת הקן.

 

בברכת התנועה,

לעבודה, להגנה ולשלום – עלה והגשם!

צוות קן אשדודרום

מרכיבי הפעילות

מרכיבי הפעילות בקן

את הפעילות מאגדת תכנית ההדרכה. תכנית ההדרכה מורכבת משישה מחזורי פעילות, לכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים למועד בשנה. התוכנית מכילה את מכלול התפקידים בקן, את שגרת הפעילות ואת ההדרכה החברתית בקבוצה.

קצת עלינו

על הקן

כיצד תיראה הפעילות של ילדיכם בקן?

הפעילות בקן מתקיימת בקבוצות עפ"י שכבות גיל ועל בסיס הכיתה והשכבה בביה"ס. הקבוצה עוברת יחד פעילויות ומהווה מקום להתפתחות אישית ולגיבוש בין חברי הקבוצה, המיטיב עם כל חניך וחניכה. המדריכים שמים דגש בתהליך הקבוצתי על קבלת האחר, שיתוף פעולה ומתן אפשרות לכל החניכים לצמוח ולהוביל, תוך פיתוח כישורים אישיים ועצמאות.


רכז הקן הינו בוגר, לאחר שירות צבאי, אשר הוסמך והוכשר לתפקידו ומקבל ליווי שוטף בתחומי הבטיחות והביטחון, ההדרכה, הארגון וכדומה. רכז הקן מלווה את המדריכים לאורך השנה ואחראי על מכלול הפעילות בקן.

לכל קבוצה יש מדריך/ה

מאז הקמת התנועה על ידי קבוצת בני נוער שהתאגדו כדי להגן על זכויותיהם בעבודה, מזמינה תנועת הנוער העובד והלומד את הילדים ובני הנוער בישראל להוביל ולהנהיג, לפעול כחלק מקבוצה ולהפוך את הקהילה שלהם למקום טוב יותר. מאות אלפי בוגרי ובוגרות התנועה נמצאים היום בשורה הראשונה של החינוך, התרבות, העשייה הציבורית, היזמות, הניהול, הפיקוד וכדומה.

התנועה מונה כ-95 אלף חניכים בכל חלקי החברה הישראלית - יהודים, ערבים, דרוזים וצ'רקסים, נערים עובדים ולומדים, ותיקים ועולים, מהעיר, מהקיבוץ, מהישוב הקהילתי ומהמושב.

החניכים בקני וסניפי התנועה מפתחים יכולות אישיות וחוש צדק, יוצאים לטיולים ומחנות ומתחנכים לערכי הציונות, הדמוקרטיה, שוויון ערך האדם וקדושת החיים.

מדריכי שכבות ד'-ט' הם חברי השכבה הבוגרת בקן (י'-י"ב)
מדריכי שכבות י'-י"א הם קומונרים (מתנדבי שנת שירות)
מדריכי שכבה י"ב הם מדריכים בוגרים אחרי צבא

הובלת הקן מורכבת ממספר תפקידים אותם ממלאים חברי השכבה הבוגרת אשר הוכשרו אליהם ומלווים כל השנה. תפקידי הדרכה כמו- מדריכי שכבה צעירה, מדריכי שכבה מתבגרת, מדריכי שכבת ט', תפקידי ריכוז כמו מלווי שכבה צעירה ורכז פעילי תרבות ותפקידים לוגיסטיים כמו רכזי ארגון. כלל בעלי התפקידים בקן הם בוגרי סמינרי הדרכה המוכרים על ידי משרד החינוך.

 

המדריכים, אחראים על הפעילות הקבוצתית השבועית, על הדרכת פעילות החוץ, הטיולים וכן על יצירת קשר אישי עם כל החניכים בקבוצתם. אפשר לומר שהמדריך הוא מעין "אח בוגר" עבור החניכים והחניכות, שמהווה כתובת ואוזן קשבת לכל דבר שהם צריכים ולאתגרי תהליך ההתבגרות בפרט.

הקשר איתכם ההורים חשוב לנו. בכל שבוע ובכל פעילות גדולה נספר ונשתף אודותיה. נשמח לשמוע מכם על החוויות של ילדיכם ועל החוויה שלכם כהורים בקן. בכל שאלה, פניה או בקשה ניתן לפנות למדריכי הקבוצה של ילדיכם, למש"צים ולרכז הקן הבוגר, שפרטיו מופיעים בתחתית העמוד – כולנו עומדים לרשותכם בכל עת.

רק רגע...

 הרשמה ותשלום 

להרשמה מאובטחת ומהירה בכל שעות היממה: harshama.noal.org.il

באתר ההרשמה ניתן לבצע תשלום והרשמה, למלא טופס אישור הורים דיגיטלי, להוריד קבלות עבור תשלומים שבוצעו וכן לבטל הרשמה ולהגיש בקשת החזר.

במידת הצורך ניתן לפנות למוקד התמיכה הטכנית במספר: 03-5125888, בימים א' – ה' בשעות 16:00 עד 22:00 וביום ו' בשעות 8:00 עד 13:00.

מחיר לשכבה

arrow&v

בקשת החזר תתקבל רק במערכת ההרשמה.

בסמוך לכל טיול או מפעל יפורסם חוזר ייעודי בו יופיעו כל הפרטים הרלוונטיים. יציאה למפעל מחייבת היכרות שלכם, ההורים, עם כל פרטיו וכן חתימה על טופס אישור הורים להשתתפות בו.

שני ימי הפעילות הראשונים של כל חניך בקן הם ימי ניסיון, נבקשכם להסדיר את התשלום עבור ההשתתפות עד יום הפעילות השלישי.

בגין פעילויות שעלותן מעל 100₪, תינתן הנחת אחים כדלקמן:
    עבור האח/ות השני/יה – 10% עבור התשלום הזול מבין שניהם
    עבור האח/ות השלישי/ת – 20% נוספים עבור התשלום הזול מבין שלושתם
    עבור האח/ות הרביעי/ת – 30% נוספים עבור התשלום הזול מבין ארבעתם.


בכל מקרה, ההנחה תינתן עבור המחיר הנמוך מבין הפעילויות שעלותן מעל 100 ₪.
 

לקבלת הנחת אחים, יש ליצור קשר עם רכז/ת הקן טרם ההרשמה הראשונית על מנת להסדיר את שיוך האחים במערכת. ההסדרה תתבצע פעם אחת ולאחר מכן תישמר במערכת.

זכויות נוער בעבודה
הרשמה ותשלום
Asset 6_2x (1)_edited_edited.png

 לא סתם קוראים לנו

הנוער  העובד  והלומד 

הסתדרות הנוער העובד והלומד הינה הגוף הרשמי בישראל המייצג בני ובנות נוער בעבודה אל מול המעסיקים מגילאי 16 ועד 25. עולם עבודת הנוער הינו מקום בו פעמים רבות חווים הנערים והנערות ניצול בשל גילם הצעיר וחוסר הניסיון ע"י מעסיקם. תפקידה של הסתדרות הנוער העובד והלומד להגן על בני הנוער מפני ניצול, העלאת ההיכרות בקרב בני הנוער עם זכויותיהם ויצירת התאגדויות בני נוער במטרה להיטיב עם מקומות העבודה.

בשנה האחרונה השיקה הסתדרות הנוער העובד והלומד אפליקציה בשם "עבודה+" במטרה לקשר בין בני נוער ובין מעסיקים המחפשים עובדים. האפליקציה גם מאפשרת למשתמשים לנהל מעקב שעות עבודה, הדמיה של תלוש שכר, מוקד לפניות במקרה של ניצול בעבודה ומרכז מידע לזכויות.

ב.ב.ב

ביטחון

אנחנו עושים כל מאמץ על מנת לשמור על חיי חניכינו ומדריכינו והפעילויות שלנו מאושרות ומתואמות עם הגורמים המתאימים, ומונחות ומפוקחות על ידי משרד החינוך. לתנועת הנוער העובד והלומד תו תקן בינלאומי לאיכות ת"י ISO 9001:2015 במסגרת זאת מתוקננים נהלי העבודה, הבטיחות והביטחון שלנו.

כל פעילות מלווה במדריכי/ות התנועה. האבטחה והרפואה בפעילויות החוץ השונות הינן על פי הנדרש בחוזר מנכ"ל משרד החינוך ולעיתים אף למעלה מכך.

המדריכים והחניכים שלנו עוברים תדרוך לפני הפעילות ובמהלכה, הכולל הנחיות בטחון ובטיחות על פי דרישות ונהלי משרד החינוך.

בטיחות

לפני ובמהלך כל פעילות, אנחנו מקיימים סקרי בטיחות וניהול סיכונים - במטרה להבטיח כי הפעילות מתאימה לחניכים ואינה מהווה סיכון בטיחותי. בנוסף, לכל מבני התנועה אישור בטיחות שניתן על ידי יועץ בטיחות המאשר קיום פעילות על פי נהלי הבטיחות של משרד החינוך למבני תנועות נוער.

ביטוח

התנועה מבוטחת בביטוח צד שלישי - זאת בנוסף לביטוח שבו החניכים מבוטחים במסגרת בתי הספר (שהינו תקף גם במהלך החופשות).

במקרה של אירוע ביטוחי מומלץ לממש ראשית את ביטוח התאונות האישיות של החניך.

 

נדגיש כי ציודו האישי של החניך אינו מבוטח, והתנועה אינה אחראית לאובדן/נזקים לרכוש. לכן יש להביא  לפעילות (לקן, לטיול ולמחנה) ציוד פשוט, זול  והכרחי בלבד ולהימנע מהבאת חפצים יקרי ערך.

מצב בריאותי

גל אורבך

אשמח לשמוע מכם

רכזת הקן

0524552977

חובת ההורים לדווח על המצב הרפואי של ילדיהם באישור ההורים המצורף בהרשמה לפעילות. במקרה של מצב רפואי הדורש התייחסות, טיפול תרופתי או הגבלה בפעילות - יש לצרף אישור רופא בעת ההרשמה לפעילות. יש לעדכן בכתב את רכז/ת הקן בכל שינוי במצב הרפואי של החניך.

צרו קשר
bottom of page