top of page
נראה אותך בקן.png
תמונת רקע מידע קן.png

קן מעלה עקרבים

נוי סלע

שעות פעילות:

16:00

16:00

18:00

-

18:00

-

שלישי

שלישי

תמונה סוף פרטי קן.png

על מנת לשמור על בריאותם של כל החניכים והמדריכים,

נבקש מכם - ההורים:

למלא את הצהרת הבריאות הדיגיטלית לפני כל פעולה

להקפיד על כך שילדיכם ימדדו חום לפני כל פעילות ועל כך שהם לא יגיעו לקן במידה והם חולים.

לצמצם גם את הכניסה שלכם, ההורים, לתוך הקן וחדרי הפעילות.

לשטוף ידיים

לצייד את ילדיכם במסכה ובבקבוק אלכוג'ל אישי, ולהנחות אותם להקפיד על הנהלים וההנחיות:

תמיד עם

מסכות

לשמור על מרחק של 2 מטרים

"התו הסגול" התנועתי

הורים יקרים,

צוות קן מורדות הירקון

ריכזנו עבורכם את כל המידע והפרטים על הרשמה לפעילות – הפעם בגירסה ירוקה!


אנחנו מזמינים אתכם לשתף אותנו בכל בקשה או רעיון, כדי שהפעילות תהיה הכי טובה שאפשר בשביל ילדיכם ובשביל כל קהילת הקן.


בברכת התנועה,
לעבודה, להגנה ולשלום – עלה והגשם!

אנחנו פותחים יחד את שנת הפעילות תשפ"א, בתנאים לא שגרתיים שמזמנת לנו מגיפת הקורונה. דווקא עכשיו, הפעילות בתנועה תיתן לילדיכם הזדמנות לצאת מהמסך, לקחת חלק בפעילות ערכית וחברתית, לפתח כישורים ומיומנויות, להיות חלק מקבוצה ולחוות חוויות של פעם בחיים!

צוות המדריכים והרכזים של הקן פועל במרץ כדי להתאים את הפעילות לתנאים המשתנים. בתקופה האחרונה הכשרנו את המבנה לפי תנאי התו הסגול, בנינו פעילות המותאמת להנחיות הבריאות, כולל טיולים ופעילויות חוץ, וכן התאמנו את אופן ההרשמה והתשלום לפעילות – כפי שמפורט בהמשך

נדגיש כי כל הפעילות של התנועה, תתבצע בהתאמה להנחיות משרד הבריאות, כפי שיהיו בתוקף מעת לעת.

הנוער העובד והלומד

ברושור_פתיחת_שנה_התיישבותי_-28 קטן.png

מרכיבי הפעילות בקן

פעילות לצד קורונה
מרכיבי הפעילות
3099aff4115ee20f43e3cdad04f59c48.png
4202090instagramlogosocialsocialmedia-11

ביתנו פתוח

לכל נערה ונער

קצת עלינו

איך תיראה הפעילות של ילדיכם בקן?

תנועת הנוער העובד והלומד כבר בת 96, ולא עוצרת לרגע! 
מאז הקמתה על ידי קבוצה של בני נוער שהתאגדו כדי להגן על זכויותיהם בעבודה, מזמינה התנועה את הילדים ובני הנוער בישראל להוביל ולהנהיג, לפעול כחלק מקבוצה ולהפוך את הקהילה שלהם למקום טוב יותר. אנחנו גאים במאות אלפי בוגרינו ובוגרותינו, שנמצאים היום בשורה הראשונה של החינוך, התרבות, העשייה הציבורית, היזמות, הניהול, הפיקוד ועוד!


התנועה מונה כ-95 אלף חניכים בכל חלקי החברה הישראלית - יהודים, ערבים, דרוזים וצ'רקסים, נערים עובדים ולומדים, ותיקים ועולים, מהעיר, מהקיבוץ, מהישוב הקהילתי ומהמושב.
בקני התנועה וסניפיה מפתחים החניכים יכולות אישיות וחוש צדק, יוצאים לטיולים ומחנות ומתחנכים לערכי הציונות, הדמוקרטיה, שוויון ערך האדם וכמובן קדושת החיים

הפעילות בקן מתקיימת בקבוצות עפ"י שכבות גיל (בהתאם לגודל שכבת הגיל ביישוב). הקבוצה עוברת יחד פעילויות ומתגבשת עם המדריך ובין חבריה, מדי שבוע ובחופשות החגים והקיץ, הקבוצה מהווה מקום נוסף ביישוב בו כל הילדים והנוער יכולים להיפגש ומהווה קרקע לחברויות וחוויות ייחודיות. בתהליך הקבוצתי שמים המדריכים דגש על קבלת האחר, שיתוף פעולה ומתן אפשרות לכל חניך/ה לצמוח ולהוביל, תוך פיתוח כישורים חדשים ובהתאם לחוזקות שלו/ה.


רכז הקן הינו בוגר, לאחר שירות צבאי, אשר הוסמך והוכשר לתפקידו ומקבל ליווי שוטף בתחומי שמירת החיים, ההדרכה, הארגון ועוד, כחלק מצוות אזורי-מחוזי וארצי כמו גם חלק מצוות החינוך בקיבוץ/יישוב. רכז הקן מלווה את המדריכים לאורך השנה ואחראי על מכלול הפעילות בקן.

בקשות החזר

ידוע ומוסכם, כי קיום הפעילות תלוי בגורמים רבים כדוגמת מספר נרשמים, מזג האוויר, מצב ביטחוני, צדדים שלישיים ושיקולים נוספים. לפיכך, שומרת לעצמה התנועה, את הזכות לשנות ו/או לבטל כל פעילות, מכל סיבה שהיא, על פי שיקול דעת התנועה. התנועה רשאית לבצע שינויים בתוכנית הפעילות, שינוי מקום הפעילות, מועדיה ו/או תכניה, והדבר לא יהווה נימוק לביטול ההרשמה ו/או לדרישה להחזר כספי. נדגיש כי לאור מגפת הקורונה, כל הפעילות בתנועה תבוצע בהתאמה להנחיות העדכניות של משרד הבריאות והחינוך/המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה.

יידוע המדריכים או רכז הקן בעל-פה או בכתב אינו מהווה אישור לביטול הרשמה. רק בקשות שהתקבלו במערכת ייענו, בהתאם לנוהל ההחזרים.

 

במקרה של ביטול פעילות ע"י התנועה לפני תחילתה, יבוצע החזר מלא, ללא צורך בהגשת בקשה, בניכוי עמלת סליקת אשראי של עד 5 ₪.

 

לבקשות החזר כספי יש לפנות לאתר ההרשמה בכתובת harshama.noal.org.il, ולבחור ב"היסטוריית תשלומים". בדף זה יש לבחור את הפעילות המבוקשת ולמלא את טופס בקשת ההחזר על פי ההנחיות באתר. יש להגיש בקשת החזר עבור כל הפעילויות המופיעות אותן מעוניינים לבטל.

הוראה זו מתייחסת הן לתשלומים שבוצעו באשראי והן לתשלומים שבוצעו במזומן. לתשומת לבכם - יידוע המדריכים אינו מהווה בקשת החזר! יש להגיש בקשה באתר או בטלפון ככתוב לעיל. זהו תפקידכם, ההורים, להגיש את בקשת ההחזר במערכת.

לוחות זמנים לאישור קבלת החזר בגין ביטול השתתפות: 

      ביטול עד 5 ימי עסקים לפני הפעילות מזכה בהחזר מלא באופן אוטומטי, בניכוי עמלת סליקת אשראי של עד 5 ₪.

      ביטול של 4 עד 3 ימי עסקים לפי הפעילות מזכה בהחזר בגובה 80% באופן אוטומטי.

      תשומת לבכם- ביטול של פחות מ-3 ימי עסקים מהמועד המתוכנן של הפעילות ,  לא מזכה בהחזר, במקרים בהם הביטול הוא מסיבות רפואיות, ניתן להגיש בקשה להחזר, אשר תיבחן בהתאם לנסיבות. אם ברצונכם להגיש בקשה להחזר בנסיבות כאמור, עליכם לצרף לבקשה באישור רופא.

במקרה שהפסיק החניך את המפעל במהלכו, בין אם משום שהורחק ובין אם מרצונו החופשי, לא יפוצה החניך בהחזר כספי כלשהו.

בקשות החזר עבור דמי חבר- במקרה של הפסקת פעילות במהלך שנת הפעילות , ניתן להגיש בקשה להחזר חלק יחסי מדמי החבר השנתיים. התנועה תשיב את החלק היחסי מהתשלום השנתי , כאשר ההחזר יחושב החל מהחודש המלא הראשון הקרוב למועד הגשת הבקשה. ההחזר יהיה בגין החודשים המלאים שנותרו ממועד הגשת הבקשה ועד סוף שנת הפעילות (סוף חודש יוני), ובניכוי עמלת סליקת אשראי של עד 5 ₪, ככל שהתשלום בוצע בכרטיס אשראי.

 

 

לפניות בנושא תשלומים והחזרים בלבד ניתן לפנות ל: payments.noal@noal.org.il

הרשמה ותשלום

עבור כל תקופה נפרט בחוזר ייעודי, את הטיולים ופעילויות החוץ שיתבצעו באותה תקופה ונציין את התשלום הנדרש.

מחיר לשכבה

באתר ההרשמה ניתן לבצע הרשמה ותשלום, למלא טופס אישור הורים דיגיטלי, למצוא את הקבלות עבור תשלומים שבוצעו, וכן לבטל הרשמה ולהגיש בקשת החזר.


לסיוע בהרשמה ניתן לפנות למוקד התמיכה הטכנית: 03-5125888, בימים א' – ה' בשעות 16:00 עד 22:00 וביום ו' בשעות 8:00 עד 13:00.


לנרשמים במערכות חינוך המשלמות על הטיולים והמפעלים במשותף – על ההורה להיכנס לאתר ההרשמה ולבחור באפשרות "הרשמה במשותף". בקשת ההרשמה תעבור לאישור מנהל החינוך ביישוב ולאחר אישורו תבוצע בפועל ההרשמה של החניכ/ה לפעילות המבוקשת.

בסמוך לכל טיול/פעילות חוץ, יפורסם חוזר ייעודי בו יופיעו כלל הפרטים הרלוונטיים. יציאה לטיול/פעילות חוץ מחייבת היכרות שלכם, ההורים, עם כל פרטי הטיול/פעילות החוץ וכן חתימה על טופס אישור הורים להשתתפות בו.

שני ימי הפעילות הראשונים הם ימי ניסיון, נבקשכם להסדיר את התשלום עבור ההשתתפות עד יום הפעילות השלישי.

בגין פעילויות שעלותן מעל 100₪, תינתן הנחת אחים כדלקמן:

  • עבור האח/ות השני/יה – 10% עבור התשלום הזול מבין שניהם

  • עבור האח/ות השלישי/ת – 20% נוספים עבור התשלום הזול מבין שלושתם

  • עבור האח/ות הרביעי/ת – 30% נוספים עבור התשלום הזול מבין ארבעתם.


בכל מקרה, ההנחה תינתן עבור המחיר הנמוך מבין הפעילויות שעלותן מעל 100 ₪.
 

לקבלת הנחת אחים, יש ליצור קשר באופן חד-פעמי עם רכז הקן טרם ההרשמה הראשונית על מנת לשייך כאחים במערכת.

לכל קבוצה יש מדריך/ה

מדריכי שכבות ד'-ט' הם חברי השכבה הבוגרת של הקן (י'-י"ב)
מדריכי שכבות י'-י"א הם קומונרים (מתנדבי שנת שירות)
מדריכי שכבה י"ב הם מדריכים בוגרים אחרי צבא - רכז הקן ומדריך נוסף למעוניינים לצאת לאחת משנות השירות בתנועה.

המדריכים שלנו הם בוגרי סמינר הדרכה, המוכר על ידי משרד החינוך, וגם הם מקבלים ליווי והנחייה ע"י מרכזי השכבות הצעירים (המש"צים) של הקן ובחניכה של רכז הקן או הקומונר. המדריכים אחראים על הפעילות הקבוצתית השבועית, על הדרכת הטיולים וכן על יצירת קשר אישי עם כל החניכים בקבוצתו. אפשר לומר שהמדריך הוא מעין "אח בוגר" עבור החניכים והחניכות, שמהווה כתובת ואוזן קשבת לכל דבר שהם צריכים ולאתגרי תהליך ההתבגרות בפרט.

 

בכל שאלה, פניה או בקשה ניתן לפנות למדריכי הקבוצה של ילדיכם, למש"צים ולרכז הקן ביישוב, שפרטיו מופיעים בתחתית העמוד – כולנו עומדים לרשותכם בכל עת. 

בקשות החזר
זכויות נוער בעבודה
הרשמה ותשלום
ב.ב.ב

מיכל בלבן,

אשמח לשמוע מכם

רכזת הקן

054-9747548

ביטחון

אנחנו עושים כל מאמץ על מנת לשמור על החניכים שלנו - גם מבחינה בטחונית. הפעילויות שלנו מאושרות ומתואמות עם הגורמים המתאימים, ומונחות ומפוקחות על ידי משרד החינוך והמשרד להשכלה גבוהה ומשלימה. את הפעילות מלווים/ות מדריכי/ות התנועה. האבטחה והרפואה בפעילויות השונות הינם על פי הנדרש בחוזר מנכ"ל ולעיתים אף למעלה מכך.


המדריכים והחניכים שלנו עוברים תדרוך לפני הפעילות ובמהלכה, הכולל הנחיות בטחון ובטיחות על פי דרישות ונהלי משרד החינוך. לתנועת הנוער העובד והלומד תו תקן בינלאומי לאיכות ת"י ISO 9001:2015 במסגרת זאת מתוקננים נהלי העבודה שלנו.

בטיחות

לפני ובמהלך כל פעילות, אנחנו מקיימים סקרי בטיחות וניהול סיכונים - במטרה להבטיח שהיא מתאימה לחניכים ואינה מהווה סיכון בטיחותי. בנוסף, לכל מבני התנועה אישור בטיחות שניתן על ידי יועץ בטיחות המאשר קיום פעילות על פי נהלי הבטיחות של משרד החינוך למבני תנועות נוער.

ביטוח

התנועה מבוטחת בביטוח צד שלישי - זאת בנוסף לביטוח שבו החניכים מבוטחים במסגרת בתי הספר (שהינו תקף גם במהלך החופשות). 


מומלץ לממש ראשית את ביטוח התאונות האישיות. נדגיש כי ציודו האישי של החניך אינו מבוטח, והתנועה אינה אחראית לאובדן/נזקים לרכוש. לכן יש להביא  לפעילות (לקן, לסניף, לטיול ולמחנה) ציוד פשוט, זול והכרחי בלבד ולהימנע מהבאת חפצים יקרי ערך. 

מצב בריאותי

חובת ההורים לדווח על המצב הרפואי של ילדיהם באישור ההורים המצורף. במקרה של מצב רפואי הדורש התייחסות, טיפול תרופתי או הגבלה בפעילות - יש לצרף אישור רופא בעת ההרשמה לפעילות. יש לעדכן בכתב את רכזת הקן/ סניף בכל שינוי במצב הרפואי.

צרו קשר
bottom of page